Wystąpienie w Rzeszowie 17.11.2018 części 1-6

Cz. 1.

https://youtu.be/crfLvKxpEHk

Suplementacja wapnia z wit D podstawowym błędem wynikającym z zaleceń lekarzy przy leczeniu osteoporozy. Rola wit K2 w kierowaniu wapnia. Wit. D że słońca (poprzez UVB), ekspozycja na światło słoneczne poprzez odkryte ciało najlepszym sposobem syntezy wit D dzięki obecnośći cholesterolu tak szeroko demonizowanego. Światło UV (sygnał że słońca) funkcje dla mózgu i szyszynki. W przeciwieństwie tego co mówią nam, najzdrowsze słońce jest w samo południe.

Cz. 2.

https://youtu.be/accIqFnh4wQ


Szerokość geograficzna a synteza wit. D. Czy powinniśmy się suplementować, jak długo? Poziom 25 (OH), zużycie wit. D, ile brać? Dawka?! – ILOŚĆ.
Dlaczego chorujemy? 3 główne czynniki generujące choroby (brak substancji odżywczych, wpływ stresu, emocji, nadmiar toksyn). Czy możliwe jest pożegnanie wrzodziejącego zapalenia jelit, choroby Leśniewskiego Crohna , sarkoidozy korzystając z medycyny alternatywnej.
Brak w procedurach skierowań na badanie metabolitu 25 (OH) wskaźnika tak bardzo ważnego dla naszego zdrowia, w zamian powszechne kierowanie na badania cholesterolu.
Nagonka GIS-u na suplementy zawierające 4tys.jedn. mimo dyrektywy unijnej. Zalecana ilość suplementacji wit. D w ciąży wg. Dr M. Hollick. Wit. D nie jest lekiem, cholekarcyferol z suplementów przetwarzane jest na metabolot 25 (OH) następnie w czynny metabolot 1,25(OH) działający na poziomie komórkowym (wytwarzany i zuzywany na tym poziomie).
Czynniki mające wpływ na powstawanie miażdżycy. Prawidłowy poziom 25 (OH) a ryzyko nowotworów.

Cz. 3.

https://youtu.be/3a9geBboymU

Profilaktyczny poziom 25 (OH) 50-70 ng/ml, choroby przewlekłe, należy utrzymywać poziom (80-120-150 ng/ml.) pod kontrolą lekarza. Poziom w SM – Brazylia. Poniżej 35 ng/ml to już poważny niedobór.
Przygotowując się do ciąży i w trakcie konieczne jest badanie i dbanie o właściwy jej poziom.

Cz. 4.

https://youtu.be/y_9mPxJMn4E

Suplementacja wit d3 noworodków, suplementować powinna się przede wszystkim mama, dziecko otrzyma 10% z mlekiem matki. Badania dr Holika dot. suplementacji wit d3 kobiet w ciąży.Wit. D wpływ w zapobieganiu chorobom nowotworowym, grypy i chorób przewlekłych. Rola w komunikacji międzykomórkowej.Profilaktyczne dzialanie wit d3. Okres jesienno-zimowy- spadek wit d3. Wit d3 + wapń ryzyko miażdżycy i zawałów. Dostarczenie organizmowi czegoś co mu brakuje = samoleczenie ( homeostaza ). Dobrze. Intensywna suplementacja wit D a DOBREJ JAKOŚCI WIT K2 (bioaktywność, naturalna). Brak wit K2 podczas suplementacji wit D to katastrofa (osadzanie wapnia w tkankach miękkich, tętnicach). Forma kropli wit K2, jest formą tańsza w produkcji lecz bardzo ryzykowną ze względu na światłoczułość wit K2. Najlepsza forma to zamknięta kapsułka.

Cz. 5.

https://youtu.be/0bcwGFZlJAY

Odbudowa chrząstki. Ilość K2 podczas suplementacji wit D, w miażdżycy, przy zatkanych tętnicach, cukrzycy (rola K2). Wlasciwa flora bakteryjna (mikrobiom jelit) i jej wpływ na zapobieganie przerostu zarobaczenia. Z jakiego rodzaju lamp można korzystać w solarium. Jak prawidłowo się naświetlać.

Cz. 6.

https://youtu.be/iUyLB2q_nhQ

Podawanie K1 noworodków bez przeprowadzenia badań co do zasadności podania blokując w ten sposób dotlenienie całego organizmu. Łączenie jednoczesne z aluminium zawartym w szczepionkach, które jednocześnie zlepia krwinki.

Opisy poszczególnych części od Moniki Sobierajskiej na Facebooku – dziękujemy.

Filmy umieszczone na kanale blendowiak na Youtube.